کدنویسان | نمونه پروژه برنامه نویسی REST API با PHP بر اساس مدل MVC

نمونه پروژه برنامه نویسی REST API با PHP بر اساس مدل MVC


نمونه پروژه ای که با زبان PHP و بر اساس مدل MVC برای ساخت REST API نوشته شده را در این قسمت می تونید دانلود کنید. این پروژه برای مدیریت رشته ها و دانشجویان ایجاد شده است .
نمونه پروژه rest api با mvc
خـــرید و دانلود کل مجموعه
جزئیات محصول
در این قسمت می توانید نمونه وب سایتی را دانلود کنید که دارای REST API بوده و با زبان PHP  بر اساس مدل MVC پیاده سازی شده است.

در REST API هدف ارائه مجموعه ای از توابع (متدها) در وب است که نرم افزارها بتوانند با کمک پروتکل HTTP با API ارتباط داشته و توابع را فراخوانی کرده و اطلاعاتی به آنها فرستاه یا از آنها دریافت کنند. این اطلاعات با فرمت جی سان بین آنها رد و بدل می شود.

پروژه ای که در این قسمت برای دانلود قرار گرفته برای مدیریت رشته ها و دانشجویان ایجاد شده است :

این پروژه دارای دو بخش است:

یک واسط کاربری وب  است که کاربران می توانند با کمک مرورگر آن را باز کرده، وارد سایت شده و  روی جدول رشته ها و دانشجویان عملیات نمایش، درج، حذف و ویرایش را انجام دهند.

نمونه پروژه rest api با mvc

و یک واسط برنامه نویسی کاربردی (API ) هم دارد که وب سایت ها و برنامه های کاربردی مختلف می توانند با آن ارتباط برقرار کرده و همان عملیات قبلی را روی جداول انجام دهند.

هر دوی این مجموعه امکانات بر اساس مدل MVC پیاده سازی شده است.

ما در این نمونه پروژه REST API ، یک الگوی جدید و کامل معرفی می کنیم تا بر اساس آن بتوانید پروژه های REST API خودتان را بر اساس مدل MVC  ایجاد کنید.

برای استفاده از این نمونه پروژه باید ابتدا یک بانک اطلاعاتی MySQL ایجاد کرده و جداول آن را از روی فایل amoozesh.sql که در پوشه پروژه هست، ایمپورت کنید. تا بتوانید برنامه را اجرا کنید.

برای تست API هم یک برنامه نوشته شده که در پوشه apitest پروژه قرار دارد و آن می توانید در نوار آدرس مرورگر درخواست زیر را اجرا کنید:

http://127.0.0.1/mvc-php-rest-api/apitest/client1.php

نتایج نشان داده شده بصورت زیر خواهد بود:

نمونه کد تولید شده در rest api

نتایجی که خواهید دید با فرمت JSON است و می توانید آنها را بصورت دلخواه نمایش دهید.

 

نظرات کاربران

نظرات برای | بدون نظر »

دیدگاه شما

نماد های اعتماد ما

این سایت دارای مجوز رسمی از جمهوری اسلامی ایران بوده و به استناد نماد های زیر، خرید از این وب سایت کاملاً ایمن و تایید شده می باشد !

logo-samandehi