کدنویسان | فیلم آموزش استفاده از ای جکس(ajax) در صفحات پی اچ پی

فیلم آموزش استفاده از ای جکس(ajax) در صفحات پی اچ پی


در این قسمت یک دوره آموزش طراحی صفحات وب و برنامه نویسی php با کمک تکنولوژی ایجکس (ajax ) ارائه کرده ایم. هدف ما آموزش راحت و سریع استفاده از ایجکس در طراحی صفحات و ساخت برنامه های کاربردی تحت وب است.
فیلم آموزش استفاده از ایجکس (ajax)
محتوای دوره آموزشی

"فیلم آموزش استفاده از ای جکس(ajax) در صفحات پی اچ پی" دارای جلسات زیر است، برای آشنایی با نحوه تدریس و کیفیت آموزش ها می توانید بعضی از آنها را پخش کنید.

معرفی تکنولوژی ایجکس، کاربردها و روش استفاده از AJAX

فناوری ایجکس به ما کمک می کند تا بدون درخواست کل صفحه وب از سرور و بارگذاری مجدد، درخواستی به سرور فرستاده، اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده و در گوشه ای از صفحه نمایش دهیم. با استفاده از AJAX ، بدون نیاز به دخالت کاربر برنامه شما با سرور در ارتباط بوده و با آن داده ها را رد و بدل می کند. در این جلسه به مزایای استفاده از AJAX اشاره کرده و با طراحی یک صفحه وب ساده، روش استفاده از AJAX را در صفحات وب آموزش می دهیم.

۱۷:۳۲
طراحی و برنامه نویسی یک صفحه ساده با استفاده از AJAX

در این جلسه، ابتدا اصول استفاده از ایجکس در صفحات وب را آموزش داده و در ادامه : صفحه ای طراحی می کنیم دارای یک دکمه و یک تابع جاوااسکریپت که با کلیک روی دکمه تابع فراخوانی می شود. در داخل تابع دستوراتی می نویسیم تا یک شی XMLHttpRequest ایجاد کرده، با سرور ارتباط برقرار کرده و اطلاعاتی دریافتی از سرور را نمایش دهد.

۵:۲۹
ساخت یک اسکریپت ساده با php و فراخوانی آن

در این جلسه، صفحه ای طراحی می کنیم دارای یک جعبه متن برای دریافت کد کالا ، یک دکمه و یک تابع جاوااسکریپت که با کلیک روی دکمه تابع فراخوانی می شود. در داخل تابع دستوراتی می نویسیم تا یک شی XMLHttpRequest ایجاد کرده، مقدار داخل جعبه متن را بدست آورده و با فراخوانی اسکریپت php، کد کالا را برای آن می فرستیم. اسکریپت اجرا شده، کد کالا را دریافت کرده و نام کالا را را برمی گرداند. برای ارسال کد کالا از هر دو روش get و post استفاده کرده ایم. و در این جلسه روش اجرای درخواست ajax با روش post را فرا می گیرید

۱۰:۰۰
برنامه نویسی برای ارتباط با بانک اطلاعاتی در سمت سرور

در این جلسه ابتدا یک صفحه طراحی می کنیم تا با اتصال به بانک اطلاعاتی mysql ، لیست دسته بندی ها را دریافت کرده و در یک لیست فشرده (combobox) نمایش دهد. با انتخاب یک رشته توسط کاربر و کلیک روی دکمه نمایش، با استفاده از فناوری AJAX، درخواستی به سرور فرستاده شده، کد دسته بندی هم به آن ارسال می شود. در سمت سرور با اتصال به بانک اطلاعاتی مشخصات کالاهای با این دسته بندی از بانک خوانده شده و بصورت یک جدول نمایش داده شده و کاربر نتیجه را می بیند.

۱۳:۱۱
برنامه نویسی برای اضافه کردن رکورد جدید با استفاده از AJAX

در این جلسه، طراحی صفحات قبلی را توسعه می دهیم تا: در صفحه انتخاب دسته بندی ها و نمایش لیست کالاهای فروشگاه، دکمه ای برای اضافه کردن کالای جدید هم داشته باشیم. چنانچه کاربر روی این دکمه کلیک کند، فرمی خالی نشان داده می شود و کاربر پس از وارد کردن مشخصات کامل یک کالا و ثبت فرم، اطلاعات با کمک فناوری ایجکس به سمت سرور ارسال شده، برنامه ای که با php نوشته شده، اطلاعات فرم را دریافت کرده و در بانک اطلاعاتی ثبت می کند. در همه قسمت ها از تکنولوژی ایجکس استفاده شده و در هیچ مرحله ای نیاز به بارگذاری مجدد صفحه نخواهید داشت.

۲۱:۳۹
خرید و دانلود محصول
جزئیات محصول
اصطلاح AJAX از عبارت جاوا اسکریپت و اکس ام ال غیرهمزمان (Asynchronouse Javascript and XML) بدست آمده و کاربرد جاوااسکریپت در صفحات وب برای درخواست از سرور، اجرای اسکریپت های سمت سرور، ارسال داده ها به این اسکریپت ها و دریافت نتایج و نمایش آنها است.

با کمک AJAX قادر خواهید بود تا بدون بارگذاری مجدد صفحه، اطلاعات لازم را از سرور دریافت کرده و بخشی از صفحه را بروز رسانی کنید. این ارتباط با سرور به صورت پنهانی انجام شده و حتی کاربر از آن بی خبر خواهد ماند.

AJAX یک تکنیک جدید برای ایجاد برنامه های کاربردی بهتر، سریعتر و تعاملی با کمک XML، HTML، CSS و جاوا اسکریپت است.

  1. تکنولوژی AJAX از XHTML برای محتوا، CSS برای ارائه، همراه با مدل اشیای سند و جاوا اسکریپت برای صفحه نمایش محتوای پویا استفاده می کند.
  2. برنامه های کاربردی وب معمولی، اطلاعات را از طریق درخواست های همگام به صورت صریح انتقال می دهند. این بدان معنی است که شما یک فرم را پر کنید، آنرا ارسال کنید و به یک صفحه جدید با اطلاعات جدید از سرور هدایت شوید. در حالی که با استفاده از AJAX، هنگامی که روی دکمه ارسال کلیک کنید، جاوااسکریپت یک درخواست برای سرور ایجاد می کند، نتایج را تفسیر و صفحه فعلی را به روز می کند. در حقیقت، کاربر هرگز متوجه نمی شود حتی چیزی به سرور منتقل شده است.
  3. زبان XML معمولا به عنوان فرمت برای دریافت اطلاعات سرور استفاده می شود، هر چند هر فرمت، از جمله متن ساده، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  4. تکنولوژی AJAX یک فناوری مرورگر وب است که مستقل از نرم افزار وب سرور است.
  5. یک کاربر می تواند همچنان از صفحه استفاده کند، در حالی که برنامه سرویس گیرنده درخواست اطلاعات از سرور را در پس زمینه دارد.
  6. تعامل بصری و طبیعی کاربر. خیلی از اوقات کلیک ماوس نیاز نیست بلکه با حرکت ماوس درخواست می تواند به سرور فرستاده شود.
  7. استفاده از AJAX یک روش داده-گرا است بر خلاف روش های معمول که صفحه-گرا هستند.

 

این آموزش برای توسعه دهندگان وب مفید است که می خواهند بدانند چگونه صفحات وب تعاملی ایجاد کنند و همچنین سرعت و قابلیت استفاده آنها را با استفاده از AJAX افزایش دهند.

 

نظرات کاربران

نظرات برای | بدون نظر »

دیدگاه شما


همین الان
می توانید دوره آموزشی را دانلود کنید


۲۵۰۰۰ تومان

خرید و دانلود دوره آموزشی

نماد های اعتماد ما

این سایت دارای مجوز رسمی از جمهوری اسلامی ایران بوده و به استناد نماد های زیر، خرید از این وب سایت کاملاً ایمن و تایید شده می باشد !

logo-samandehiدرباره کدنویسان
کدنویسان با هدف فراهم کردن آموزش های جدید و کاربردی در حوزه طراحی و برنامه نویسی های مختلف مخصوصاً تحت وب، پایه گذاری شده است.
ما افتخار می کنیم که رضایت کاربران عزیز کدنویسان را با ارائه آموزش های مفید تامین کرده ایم.
تماس با ما
سریع ترین روش های تماس با ما بصورت زیر است:
  • تماس با شماره همراه : 09151604068
  • ارسال پیام به آی دی تلگرام : @mmoha94
  • ارسال نامه به آدرس : mohammadi.sm@gmail.com
کلیه حقوق متعلق به سایت کدنویسان است، انتشار و کپی برداری از مطالب این سایت غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.