کدنویسان | دوره کامل آموزش برنامه نویسی REST API به زبان PHP

دوره کامل آموزش برنامه نویسی REST API به زبان PHP


در این دوره آموزشی برنامه نویسی به زبان PHP برای REST API را یادمیگیرید. در این مجموعه ویدئوی آموزشی تمام چیزهایی که برای ساخت برنامه های API و ساخت برنامه های کلاینت با زبان پی اچ پی  نیاز دارید آموزش داده شده است.
RESTful API
محتوای دوره آموزشی

"دوره کامل آموزش برنامه نویسی REST API به زبان PHP" دارای جلسات زیر است، برای آشنایی با نحوه تدریس و کیفیت آموزش ها می توانید بعضی از آنها را پخش کنید.

آشنایی با مفهوم REST API

در این جلسه با مفاهیم API ، REST و REST API آشنا می شوید.

۱۲:۰۹
نمایش
پیدا کردن API های مورد نیاز

در این جلسه با چند نمونه API مفید ارائه شده در اینترنت و دو تا از سایت هایی که API ها را ایندکس می کنند آشنا شده و یاد می گیرید چگونه API مورد نیاطتان در هر زمینه ای را در اینترنت پیدا کرده و مشخصات آن را بدست آورید.

۱۰:۲۵
نمایش
روش استفاده از API ها

در این جلسه روش استفاده از API های موجود در اینترنت را یاد می گیرید.

۶:۳۲
دریافت اطلاعات API

در این جلسه روش کار با یک API نمونه (API کتابخانه) در اینترنت را آموزش داده، درخواست هایی به می فرستیم و برنامه ای به زبان PHP برای درخواست لیست کتابها از API می نویسیم.

۱۰:۵۵
طراحی فرم جستجوی کتاب

در ادامه جلسه قبل ، اینجا فرمی طراحی می کنیم تا کاربر بتواند عبارت مورد نظرش را وارد کند و آن را با استفاده ازAPI یک کتابخانه جستجو کرده و لیست کتاب ها را نمایش می دهیم.

۵:۵۹
نمایش
ساخت API ساده

در این جلسه برنامه نویسی API به صورت نمونه برای محاسبه محیط و مساحت مستطیل انجام شده است

۱۶:۲۹
نمایش
ساخت یک کلاینت ساده برای API

اینجا یک برنامه کلاینت برای استفاده از API مستطیل نوشته شده که درخواست محاسبه محیط و مساحت را به همراه طول و عرض مستطیل انجام داده و نتایج دریافتی را نمایش می دهد

۱۵:۲۴
نمایش
ساخت یک کلاینت کامل تر برای API

در این جلسه برنامه کلاینت جلسه قبل تکمیل شده بصورتی که از کاربر طول و عرض و نوع محاسبه (محیط یا مساخت) را از طریق یک فرم دریافت کرده و پس از درخواست از سرور API ، نتایج را نشان می دهد.

۹:۲۶
ساخت کتابخانه API در سمت کلاینت

در این جلسه در ادامه مثال های جلسات قبلی، یک فایل کتابخانه برای انجام درخواست از API می نویسیم که برنامه نویسی های بعدی ما را راحت می کند. در این کتابخانه یک کلاس دارای یک متد request تعریف کردیم که برای درخواست از سرور استفاده خواهد شد.

۱۲:۴۸
#۱۰
ساخت API در ارتباط با بانک اطلاعاتی

در این جلسه برنامه API را طوری می نویسیم که بتواند به بانک اطلاعاتی متصی شده، رکوردها را بخواند و در پاسخ درخواست ها ارسال کند. (دو متد API برای ارسال مشخصات همه رکوردها و ارسال رکوردها براساس یک شرط و محدود شده پیاده سازی می کنیم.)

۱۰:۴۶
#۱۱
ساخت کلاینت برای خواندن از بانک اطلاعاتی

اینجا برنامه کلاینت را برای API جلسه قبل می نویسیم تا دانشجویان را درخواست کرده، دریافت کند و در یک جدول نمایش دهد.

۱۲:۴۵
#۱۲
ساخت فرم و نمایش رکوردها بر حسب انتخاب کاربر

در این جلسه برنامه کلاینت از طریق یک فرم، کد رشته را دریافت می کند و فقط لیست دانشجویان آن رشته را از API درخواست کرده و نتایج را در جدول نمایش می دهد.

۴:۵۶
#۱۳
پرکردن کمبوباکس از روی رکوردها

در این جلسه برنامه کلاینت جلسه قبل را کامل تر می کنیم. ابتدا با درخواستی از API ، لیست رشته ها را دریافت کرده در یک کمبوباکس می ریزیم و با انتخاب رشته توسط کاربر، دانشجویان همان رشته را از سرور API درخواست، دریافت و نمایش می دهیم.

۸:۴۵
#۱۴
آموزش احراز هویت کاربران

در این جلسه روش احراز هویت (تائید هویت) کاربران در REST API را آموزش داده و با تغیی مثال های جلسه قبل آنرا عملی می کنیم.

۱۰:۴۱
#۱۵
آموزش کامل احراز هویت کاربر

در این جلسه بحث جلسه قبل تکمیل شده و به کاربرانی اجازه دسترسی به API را می دهیم که در لیست کاربران API (بانک اطلاعاتی سایت) موجود بوده و دارای کلید API معتبر باشند.

۱۴:۰۹
#۱۶
تخصیص توکن API به کاربران

دراین جلسه با توضیح روش تعیین توکن API در یک وب سایت واقعی در اینترنت، اموزش می دهیم که چگونه کاربران سایت می توانند در پانل کاربری خود، توکن API دریافت کنند تا بتوانند نرم افزارهایشان آن را استفاده کنند.

۸:۱۹
نمایش
#۱۷
ساخت نمونه API برای مدیریت کامل یک جدول

در این جلسه یک API کامل برای انجام همه نوع عملیات(لیست گیری، حذف رکورد، اضافه کردن و ویرایش کردن رکورد) رو جدول نمونه (جدول دانشجویان) نوشته شده و یک الگوی مناسب برای ساخت هر نوع API معرفی می شود.

۲۳:۰۶
#۱۸
ساخت کلاینت برای مدیریت کامل دانشجویان (بخش اول)
۱۰:۴۲
#۱۹
ساخت کلاینت برای مدیریت کامل دانشجویان (بخش تکمیلی)

در جلسات هجدهم و نوزدهم، یک نمونه سایت با امکانات کامل برای مدیریت دانشجویان با کمک REST API شامل صفحاتی برای نمایش لیست دانشجویان، حذف کردن دانشجو، اضافه کردن دانشجو و ویرایش دانشجو طراحی و پیاده سازی شده و یک الگوی کامل برای ساخت برنامه های کلاینت API همراه با احراز هویت کاربران ارائه شده است.

۲۱:۱۲
بخش های قابل دانلود

بخش های زیر از "دوره کامل آموزش برنامه نویسی REST API به زبان PHP" را می توانید به صورت جداگانه خریداری و دانلود کنید.

بخش عنوان  
جلسه اول تا جلسه پنجم آموزش REST-API

در این جلسات مفاهیم API ، REST و REST API توضیح داده شده چند نمونه API مفید ارائه شده در اینترنت و دو تا از سایت هایی که API ها را ایندکس می کنند معرفی می شوند. همپنین آموزش داده شده که چگونه API مورد نیازتان در هر زمینه ای را در اینترنت پیدا کرده و مشخصات آن را بدست آورید. و چگونه از آنها استفاده کنید

۴۶:۰۱
۲۰۰۰۰ تومان
خرید و دانلود
جلسه ششم تا جلسه شانزدهم آموزش REST-API

در این جلسات نحوه برنامه نویسی REST API با زبان پی اچ پی از برنامه های ساده گرفته تا برنامه های بانک اطلاعاتی آموزش داده می شود

۲:۰۴:۳۲
۳۵۰۰۰ تومان
خرید و دانلود
جلسه هفدهم تا جلسه نوزدهم آموزش REST-API و نمونه برنامه های پیاده سازی شده

در این جلسات برای سیستم آموزش دارای جداول دانشجویان و رشته ها امکانات API را برنامه نویسی کرده و نسخه کلاینت برای استفاده از این API را توسعه می دهیم

۵۵:۲۱
۲۰۰۰۰ تومان
خرید و دانلود
خرید و دانلود محصول
جزئیات محصول
این مجموعه فیلم برای آموزش برنامه نویسی به زبان PHP برای REST API تهیه شده است تا برنامه نویسی php برای ساخت REST API ها  و ساخت REST Client ها برای استفاده از REST API ها را آموزش دهد.

بخش های کلی آموزش بصورت زیر است:

 1.  آشنایی با مفهوم REST API
 2. برنامه نویسی برای استفاده از REST API های موجود با PHP
 3.  برنامه نویسی برای ساخت RESET API ها با PHP
 4. برنامه نویسی REST API برای کار با بانک اطلاعاتی
 5. احراز هویت کاربران در REST API با روش ارسال توکن
 6. آموزش ساخت یک REST API کامل از ابتدا تا انتها با PHP

برای استفاده از این دوره آموزشی باید با برنامه نویسی PHP آشنا باشید:

دانلود دوره آموزش برنامه نویسی بانک اطلاعاتی به زبان PHP

API  مخفف Application Programming Interfaceو رابطی است بین یک کتابخانه با برنامه‌هایی که از آن کتابخانه تقاضای سرویس می‌کنند و عبارتند از توابعی که در یک سرور (یا سیستم عامل) وجود دارد و یک برنامه نویس در برنامه خود می‌تواند آنها را فراخوانی و استفاده کند بدون اینکه به سورس و نحوه عملکرد آن ها دسترسی داشته باشد.API  های تحت وب به معنای رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار است  که  از طریق وب ارائه می شود برای دسترسی به این سرویس ها از REST استفاده می شود.

REST یکسری راهنما، اصول و قواعدی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانیم به برقراری ارتباط مابین منابع مختلف بپردازیم.برای دسترسی به API های وب ازSOAP و  REST  استفاده می شود که دومی جدیدتر و راحت برای استفاده است.

استفاده از API های ارائه شده در وب با روش REST منجر شده به مفهوم REST API یا بصورت کامل تر REST API .

RESTful API  ها به توسعه دهندگان وب کمک می کنند تا ارتباط بین نرم افزارها و تبادل اطلاعات و همکاری بین سیستم ها را فراهم کنند.

در REST API ، برنامه API روی سرویس دهنده وب قرار گرفته و نرم افزارهای اجرا شده روی هر نوع پلتفرمی از جمله ویندوز، لینوکس ، اندروید و … می توانند از طریق پروتکل HTTP و بر اساس اصول REST با آن ارتباط داشته و اطلاعات مبادله کنند.

امروزه با گسترش محاسبات ابری و فراگیرشدن استفاده از گوشی های هوشمند، REST API کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است. با کمک REST API اپلیکیشن های موبایل می توانند براحتی به مخازن داده در وب متصل شده و اطلاعاتی برای ارائه به کاربر دریافت کنند یا اطلاعات را از کاربر گرفته و به سرور بفرستند.

سایت‌های پربازدید و شبکه‌های اجتماعی معمولا API دارند که این امکان را فراهم می کنند تا برنامه کاربردی با زبان های مختلف و تحت سیستم عامل های مختلف با آنها تعامل داشته باشند و اطلاعاتی دریافت کرده یا به آنها بفرستند . این دوره به شما کمک می کند تا روش جستجو و شناخت API های موجود در اینترنت و برنامه نویسی کلاینت برای استفاده از API را یادبگیرید.

فیلم معرفی دوره آموزشی برنامه نویسی RESTful API با زبان PHP

 

 

نظرات کاربران

نظرات برای | ۵ نظر »

 1. صدرا گفت:

  سلام
  ممنونم، من از این مجموعه استفاده کردم آموزش هاتون روان و قابل فهم بود.
  همش خوبه فقط می خواستم تو محیط سی شارپ هم با ای پی آی ارتباط داشته باشم که متاسفانه تو این آموزش تون نبود.

 2. محمدی گفت:

  سلام
  ممنون از حسن نظر شما کاربر گرامی. در آموزش های دیگر سایت از جمله لینک زیر، آموزش ساخت رست کلاینت با سی شارپ را آموزش داده ایم. که می تونید ازش استفاده کنید.
  https://www.codenevisan.com/downloads/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-rest-api-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%d9%be/

 3. محمدی گفت:

  سلام
  بله بانک اطلاعاتی MySQL هست

 4. Javad گفت:

  سلام
  آیا وارد شدن به حساب کاربری و دریافت اطلاعات هر کاربر توسط کلاینت رو هم آموزش دادید

 5. محمدی گفت:

  سلام
  بله در این قسمت، احراز هویت با روش ارسال توکن های ثابت در کلاینت آموزش داده شده است.

دیدگاه شما


همین الان
می توانید دوره آموزشی را دانلود کنید


۶۷۰۰۰ تومان

خرید و دانلود دوره آموزشی


درباره کدنویسان
کدنویسان با هدف فراهم کردن آموزش های جدید و کاربردی در حوزه طراحی و برنامه نویسی های مختلف مخصوصاً تحت وب، پایه گذاری شده است.
ما افتخار می کنیم که رضایت کاربران عزیز کدنویسان را با ارائه آموزش های مفید تامین کرده ایم.
تماس با ما
سریع ترین روش های تماس با ما بصورت زیر است:
 • تماس با شماره همراه : 09151604068
 • ارسال پیام به آی دی تلگرام : @mmoha94
 • ارسال نامه به آدرس : mohammadi.sm@gmail.com
کلیه حقوق متعلق به سایت کدنویسان است، انتشار و کپی برداری از مطالب این سایت غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.