کدنویسان | آموزش تصویری ساخت REST Client با زبان سی شارپ برای استفاده از API

آموزش تصویری ساخت REST Client با زبان سی شارپ برای استفاده از API


در این قسمت، قصد داریم REST API در سی شارپ را آموزش دهیم . یک API تحت وب یا زبان پی اچ پی ایجاد می کنیم و سپس با زبان سی شارپ برنامه ای می نویسیم که از طریق وب با API در ارتباط بوده، درخواست هایی به آن بفرستد و اطلاعات را با فرمت JSON دریافت کرده و نمایش دهد یا اطلاعاتی به API بفرستد.
آموزش rest api در سی شارپ
محتوای دوره آموزشی

"آموزش تصویری ساخت REST Client با زبان سی شارپ برای استفاده از API" دارای جلسات زیر است، برای آشنایی با نحوه تدریس و کیفیت آموزش ها می توانید بعضی از آنها را پخش کنید.

برنامه نویسی توابع API در بخش سرور با زبان پی اچ پی

قبل از اینکه برنامه rest client را با زبان سی شارپ، با استفاده از زبان پی اچ پی یک API ایجاد می کنیم. تا بتوانیم در سی شارپ از آن استفاده کنیم. این API با استفاده از بانک اطلاعاتی، توابع برای ارائه لیست رکوردها، ارائه یک رکورد از جدول بر اساس کلید اصلی آن، دریافت اطلاعات یک رکورد و درج در بانک اطلاعاتی و نیز اطلاعات جدید یک رکورد و اصلاح آن در بانک اطلاعاتی و حذف رکورد بر اساس کلید اصلی را فراهم می کند. این API نام تابع درخواستی و اطلاعات ارسال شده از طرف کلاینت ها را با روش POST دربافت خواهد کرد.

۱۹:۲۴
پیاده سازی توزیع کننده ی API

در این جلسه بخش توزیع کننده API را پیاده سازی می کنیم، دستوراتی می نویسیم که درخواست ها را از کلاینت ها دریافت کند، تابع درخواستی را تشخیص دهد و تابع مناسب را اجرا کرده و نتایح را با فرمت جیسون به سمت کلاینت بفرستد.

۹:۳۰
طراحی فرم اصلی برنامه در سی شارپ

در محیط ویژوال استودیو و با زبان سی شارپ پروژه جدیدی ایجاد کرده و طراحی لازم را روی فرم انجام می دهیم تا دارای امکانات نمایش لیست رکوردها در دیتاگرید ویو، اضافه کردن، ویرایش و حذف رکوردها را داشته باشد.

۹:۱۶
پیاده سازی REST کلاینت در سی شارپ (بخش اول)

در این جلسه تابعی پیاده سازی می کنیم تا درخواست ها از API را انجام دهد، این تابع نام متد درخواستی از API و داده های ارسالی به API را بعنوان پارامتر گرفته، با استفاده از کلاس های مناسب با سرور ارتباط برقرار کرده، داده ها را به سرور فرستاده و پاسخ را از سرور دریافت می کند.

۱۲:۵۲
پیاده سازی REST کلاینت در سی شارپ (بخش دوم)

پس از پیاده سازی یک تابع کلی برای درخواست از سرور API، در این قسمت برای عملیات دریافت لیست رکوردها از سرور، دریافت مشخصات یک رکورد برای ویرایش، ارسال اطلاعات یک رکورد برای درج در بانک اطلاعاتی روی سرور یا اصلاح مشخصات و حذف رکوردها، دستورات لازم را نوشته و برنامه را تست می کنیم.

۱۴:۵۶
پیاده سازی یک نسخه کامل تر از REST API

در این جلسه با تغییر نسخه های قبلی API و کلاینت، شکل کلی تری به برنامه ها می دهیم، تا بتوانید از این نمونه برنامه ها بصورت راحت تر در پروژه های مشابه استفاده کنید. از جمله تغییرات،تعریف یک کلاس API در سی شارپ برای انجام درخواست ها و تبدیلات لازم ، ارسال اطلاعات جانبی مثل وضعیت پاسخ و پیغام به همراه رکوردها در سمت API و دریافت این نوع جدید پاسخ در سمت سی شارپ و پردازش پاسخ است.

۲۱:۴۶
بخش های قابل دانلود

بخش های زیر از "آموزش تصویری ساخت REST Client با زبان سی شارپ برای استفاده از API" را می توانید به صورت جداگانه خریداری و دانلود کنید.

بخش عنوان  
جلسات اول تا سوم آموزش ساخت RESt کلاینت با زبان سی شارپ

ساخت برنامه API با زبان PHP

۴۰:۲۷
۲۰۰۰۰ تومان
خرید و دانلود
جلسات چهارم تا ششم آموزش ساخت RESt کلاینت با زبان سی شارپ

ساخت کلاینت REST با زبان سی شارپ و تست برنامه

۴۹:۳۵
۲۵۰۰۰ تومان
خرید و دانلود
خرید و دانلود محصول
جزئیات محصول

REST API یک تکنولوژی جدید و کاربردی برای وب سرویس ها است. در این تکنولوژی برنامه کاربردی می تواند با هر زبانی از جمله زبان سی شارپ (C#) نوشته شده و API در اینترنت فراهم کند تا از طریق وب قابل فراخوانی و استفاده باشد. استفاده کنندگان API می توانند با هر زبانی نوشته شوند و با ارسال درخواست هایی به API ، داده هایی برای آن فرستاده و یا داده هایی از آن دریافت کنند.

قبلاً مطالب آموزشی برای REST API در سایت کدنویسان قرار دادیم، برای آشنایی با مفهوم REST API مطالب زیر را مطالعه کنید:

آموزش برنامه نویسی RESTful API با زبان PHP

در این قسمت تعدادی فیلم آموزشی برای دانلود قرار داده شده که روش برنامه نویسی در سی شارپ برای ایجاد ارتباط با API با استفاده از تکنولوژی REST را فراهم می کند.

در این آموزش ابتدا یک API با زبان PHP نوشته شده و روی سرور قرار می دهیم و در ادامه با زبان سی شارپ برنامه ای می نویسیم که با کمک کلاس های سی شارپ درخواست هایی به سرور فرستاذه و می تواند لیستی از رکوردها را دریافت کند ، یا رکورد جدیدی برای آن بفرستد.

با استفاده از این آموزش ها و توضیحاتی که خواهیم داد، یاد خواهید گرفت:

۱- چگونه با استفاده از زبان PHP یک API ایجاد کنید تا به با رسیدن درخواست ها از طریق وب، تابع درخواستی آنها را فراخوانی کرده و با اتصال به بانک اطلاعاتی، داده های مورد نیاز آنها را فراهم کرده و به آنها با فرمت جیسان پاسخ دهد.

۲- چگونه نرم افزارهای در محیط ویندوز و با زبان سی شارپ بنویسید تا بدون داشتن بانک اطلاعاتی محلی با سرور در ارتباط بوده و اطلاعات را از سرور موجود در اینترنت دریافت کرده و به کاربران نمایش دهند و کاربر بتواند از طریق یک رابط کاربری مبتنی بر ویندوز و فرم های معمولی ویندوز ، اطلاعات بانک اطلاعاتی موجود در اینترنت را مدیریت نماید.

۳- دارای یک نمونه برنامه API به زبان پی اچ پی خواهید بود و یک نمونه برنامه REST کلاینت به زبان سی شارپ.

اگر چه این برنامه rest client بر اساس API های ایجاد شده توسط خودمان نوشته شده است، ولی می تواند با کمی تغییرات برای ارتباط با هر API در وب استفاده شود.

نظرات کاربران

نظرات برای | ۳ نظر »

 1. عاطفه گفت:

  سلام
  آموزش خوبی است دستتون دردنکنه

 2. Javad گفت:

  سلام
  من می‌خوام یه API داشته باشم که کاربر توسط کلاینت بتونه ثبت نام کنه و بعد ثبت نام وارد حساب کاربری خودش بشه و بتونه در داخل حسابش مواردی رو ذخیره کنه آیا در این دوره نحوه ثبت نام و وارد شدن رو آموزش دادید؟

 3. محمدی گفت:

  سلام
  آموزش داده شده که کاربر از طریق کلاینت بتونه رکوردهایی رو بفرسته تا در سرور ثبت بشه و یا بازیابی، حذف یا ویرایش اون رکوردها رو داشته باشد ولی مشخصا اون چیزی که مورد نظر شما هست آموزش داده نشده.

دیدگاه شما


همین الان
می توانید دوره آموزشی را دانلود کنید


۴۵۰۰۰ تومان

خرید و دانلود دوره آموزشی


درباره کدنویسان
کدنویسان با هدف فراهم کردن آموزش های جدید و کاربردی در حوزه طراحی و برنامه نویسی های مختلف مخصوصاً تحت وب، پایه گذاری شده است.
ما افتخار می کنیم که رضایت کاربران عزیز کدنویسان را با ارائه آموزش های مفید تامین کرده ایم.
تماس با ما
سریع ترین روش های تماس با ما بصورت زیر است:
 • تماس با شماره همراه : 09151604068
 • ارسال پیام به آی دی تلگرام : @mmoha94
 • ارسال نامه به آدرس : mohammadi.sm@gmail.com
کلیه حقوق متعلق به سایت کدنویسان است، انتشار و کپی برداری از مطالب این سایت غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.