نمونه پروژه کامل وب سایت مشاور املاک به زبان PHP – قابل دانلود

نمونه پروژه پی اچ پی ، کدنویسان

در این پروژه از پی اچ پی (PHP) استفاده شده است و برای طراحی رابط کاربر از بوت استراپ (Bootstrap) کمک گرفته شده تا صفحات بصورت واکنش پذیر باشند. این پروژه دارای بخشهای مختلف برای استفاده مراجعه کنندگان به سایت ، کاربران سایت و مدیران است و هر کدام اختیارات مختلفی در سایت دارند. 

 زبان و دستورات استفاده شده در پروژه

برای نوشتن این پروژه از نرم افزار adobe dreamweaver استفاده شده  و دستورات با سه زبان php و sql و html   است همچنین در طراحی این سایت از بوت استرپ( bootstrap ) استفاده شده که باعث واکنش پذیر بودن سایت شده است یعنی هر چقدر که صفحات کوچک شود صفحه هم به همان مقدار کوچک می شود و در تمام مانیتور ها بخوبی قابل رویت است حتی صفحه نمایش موبایل.

معرفی بانک اطلاعاتی املاک

پروژه دارای ۹ جدول بصورت زیر است:

 1. جدول مشتری
 2. جدول مدیران
 3. جدول املاک
 4. جدول نظرات
 5. جدول معاملات انجام شده
 6. جدول سفارشات
 7. جدول رزو ملک
 8. جدول نوع معامله
 9. جدول پرداخت

 

برای استفاده از پروژه وب سایت املاک در محیط phpmyadmin بانک اطلاعاتی amlak را ایجاد کرده و فایل بانک اطلاعاتی amlak.sql موجود در پوشه پروژه سایت املاک را ایمپورت کنید.

 پروژه بانک اطلاعاتی املاک با پی اچ پی (PHP)

معرفی ساختار پروژه املاک

 

پروژه  دارای چند زیر پوشه است با نام های add,bs,hf,imgm,jadavel,login

که در زیر به اختصار توضیح داده می شود:

پوشه اول add است در پوشه add صفحاتی است که مربوط به اضافه کردن اطلاعات در جدول است برای مثال ما در این پوشه صفخاتی داریم با نام های addmoshtari که فرم اضافه کردن مشتری است و در همین پوشه یک پوشه دیگر است به نام chek که برای مثال صفحاتی مانند chek moshtari در آن است که دستورات اضافه کردن (insert) است و هریک از table های که در جدول است یکی از این صفحات را دارا است.

دومین پوشه  bs است که در آن دو پوشه با نام های css و js وجود دارد که در آن صفحات bootstrap است که آن ها را در صفحات دیگر فراخوانی می کنیم.

 سومین پوشه ما پوشه hf است که در آن فایل های headerو foder است که برای سر صفحه ها و پاصفحه ها طراحی شده است و در تمام صفحات فراخوانی شده است .در این پوشه صفحات index هم وجود دارد که اطلاعات آن ها در صفحات اصلی سایت نمایش داده می شود.

 پوشه چهارم پوشه imgm است که وقتی عکس های املاک را آپلود می کنیم در این پوشه ریخته می شود و وقتی حذف می کنیم از این پوشه حذف می شود.

پوشه پنجم پوشه jadavel که شامل صفحاتی است که برای نشان دادن اطلاعات بانک است ودر آن صفحات edit است که در آن می توان اطلاعات جدول را ویرایش کرد ودر این پوشه یک زیرپوشه chek است که در آن صفحات chek است که دستورات ویرایش و حذف در آن است.

برای مثال در این پوشه دارای صفحه ای moshtari است که اطلاعات مشتری را نشان می دهد و یک صفحه editmoshtari هم دارد که صفحه ویرایش مشتری است ویکی از صفحاتی که در پوشه chek است ، صفحه chekmoshtari است که در آن دستورات حذف و ویرایش مشتری است و برای انجام دادن عملیات از این صفحه استفاده می شود و این صفحه قابل نمایش نیست و فقط اجرا می شود.

پوشه ششم پوشه login است که صفحات login در آن است و یک صفحه به نام login است که در آن فرم login است که وقتی می خواهیم وارد شویم این فرم به ما نمایش داده می شود و یک صفحه دیگر به نام صفحه chek موجود است که این صفحه هم قابل نمایش نیست و فقط کدهای مربوط به login در آن فراخوانی می شود.

 

محیط کاری پروژه املاک

دراین پروژه به سه طریق به اطلاعات دسترسی داریم :

حالت اول:

کسی که آدرس سایت را زده ولی وارد سایت نشده است که فقط می تواندعکس ملک ها و قیمت و متراژ آن ها را ببیند و در بالای آن گزینه های ورود مدیر، ورودکاربرو ثبت نام است. که اگر کسی ثبت نام کند می تواند با ورود کاربر وارد صفحه ای کاربر می شود که دسترسی بیشتری دارد. برای دسترسی به گزینه اول باید آدرس زیر را

بنویسیم

localhost/amlak/hf/index1.php

 

 

 حالت دوم:

حالتی است که کاربر وارد سایت شده است و به جا های بیشتری دسترسی دارد و می تواند تمام مشخصات یک ملک را ببیند و آن را رزرو کند یا ملکی سفارش دهد و یا نظر خود را ثبت کند در این حالت اگر ما وارد نشده باشیم و صفحه ای که مربوط به کاربر است را آدرسش را بنویسیم وارد آن صفحه نمی شود و صفحه login کاربر برای آن باز می شود.

User : user

Pass : 123

 

حالت سوم

حالت ورود مدیر است که به تمام امکانات سایت دسترسی دارد برای مثال می توان ملکی را اضافه کرد و ملک را ویرایش کرد یا آن را حذف کرد .

User : admin

Pass:123


برچسب ها

, , , , , , , ,

محصولات پیشنهادی


نظرات کاربران


نظرات برای نمونه پروژه برنامه نویسی با php | ۳ نظر »

 1. Avatar mohammad.1133 گفت:

  لینکش کو پس

 2. Avatar بهزاد گفت:

  هیچ دمویی واسه این پروژتون وجود نداره؟

 3. م محمدی م محمدی گفت:

  سلام
  توضیحات طراحی و پیاده سازی پروژه تا حدودی در بالا ذکر شده ،
  متاسفانه فعلاً امکان ارائه دمو نیست

کاربر عزیز، لطفاً دیدگاه ارزشمند خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید:

درباره کدنویسان
آکادمی کدنویسان جهت کمک به دانشجویان رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات و همه علاقمندان به طراحی و برنامه نویسی برای ویندوز، وب و موبایل ایجاد شده است.
بیشتر آموزش های سایت کدنویسان، بصورت رایگان ارائه شده است و بعضی بسته های آموزشی تصویری و نیز نرم افزارهای پیاده سازی شده در ازای پرداخت، قابل دانلود هستند.
هر گونه نظر، انتقاد یا پیشنهادی در مورد مطالب یا عملکرد کدنویسان دارید، حتما با ما در میان بگذارید.
نمادهای اعتماد ما


تماس با ما
 • شماره همراه : ۰۹۱۵۱۶۰۴۰۶۸
 • آی دی تلگرام : @mmoha94
 • پست الکترونیکی : mohammadi.sm@gmail.com
 • آدرس پستی : بیرجند، خیابان پیروزی، پیروزی ۹، پلاک ۲۸
کلیه حقوق متعلق به سایت کدنویسان است، انتشار و کپی برداری از مطالب این سایت غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.