آموزش نت بینز در کدنویسان

در دو بخش قبلی روش استفاده از نرم افزار نت بینز برای برنامه نویسی جاوا را آموزش دادیم. در این قسمت به نکاتی در نت بین می پردازیم که کار برنامه نویسان را راحت تر می کند.

۱- برای ایجاد یک فایل جدید ، javadoc و . . . ، میتوانیم با کلیک راست کردن روی دایرکتوری های موجود در System File یا کلاس های موجود در آن ، گزینه ی موردنظر را انتخاب کنیم

۲-در یک کلاس برای دیدن کلیه متغیر ها و متد های برنامه مان یا پیدا کردن راحت تر آنها ، میتوانیم از Box Combo کلاس موردنظر در بالای فایل استفاده کنیم . ( مرجعه شود به شکل ۹. (برای commentگذاری و برخی ویرایش های دیگر نیز میتوانیم از کلیدهای کنار این Box Combo استفاده کنیم .

 

۳-با گذاشتن یک نقطه روی خطه ای فایل ، فهرستی از متدهایی که میتوانیم استفاده کنیم و توضیح آن ها بر روی صفحه نقش می بندد .این کار برای متغیر ها هم قابل استفاده است .

۴-استفاده از help را فراموش نکنیم .

۵-هنگام اتصال به اینترنت ، میتوانیم این نرم افزار را Update کنیم و یا نسخه های جدیدتر آن را دریافت کنیم . همچنین میتوانیم از منوی View ، Indices Documentation و سپس API Junit را انتخاب کنیم و از API مخصوص جاوا استفاده کنیم .

۶ -هنگام اتصال به اینترنت میتوانیم با استفاده از start web Java که هنگام نصب NetBeans نصب شده است ، از مثال های online برنامه نویسی ( برنامه های بازی و editor و . . . ) استفاده کنیم .

۷– از دیگر قابلیت های NetBeans ، استفاده از محیط GUI برای برنامه ریزی راحت تر می باشد که با استفاده از قسمت GUI ، برای ایجاد Frame ها و Jpanel ها ، نوشتن کد لازم نیست و برای ایجاد چنین کلاسهایی در قسمت File، New ، فولدر Forms GUI Java را انتخاب میکنیم . یک نمونه استفاده گرافیکی از جاوا در NetBeans در شکل زیر نشان داده شده است .<

محصولات مرتبط

نظرات کاربران


نظرات برای آموزش نرم افزار NetBeans | بدون نظر »

کاربر عزیز، لطفاً دیدگاه ارزشمند خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید: