بخش چهارم – سئو برای گوگل

سئو، SEO، کدنویسان

بسیاری از الگوریتم های گوگل شامل پنگوئن، پاندا و مرغ مگس خوار برای کاربران اینترنتی و مدیران ممکن است ناشناخته باشند و بیشتر اطلاعاتی که بر روی اینترنت مطالعه میکنند، براساس حدس، گمان یا و بررسی های نسبتا دقیق متخصصین سئو تهیه شده اند. و همچنان بخشهای زیادی از این الگوریتم ها برای مشخص نمودن رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو ناشناخته مانده است .

در حال حاضر گوگل بطور دقیق می داند که علت کاهش اعتبار و رتبه ی یک سایت در نتایج جستجو (Resaults Search ) چیست و کدام یک از این الگوریتم ها موجب آن شده اند اما این اطلاعات از طریق سرویس وبمستر تولز ( سلسله ابزارهای آماده شده گوگل برای مدیران سایت و وبلاگ ها ) در اختیار مدیران سایت ها قرار نمی گیرد .

جان مولر در پاسخ به پرسش یکی از کاربران در مورد الگوریتم گوگل گفته است:

سرعت فهرست شدن صفحات سایت توسط گوگل و ( شاید سایر موتورهای جستجو) نمی تواند دلیلی بر جایگاه خوب آنها در نتایج جستجو باشد . اگر مطالب به شما خوبی فهرست میشوند ولی رتبه ی مناسبی کسب نمی کنند به آن معنی است که محتوای سایت شما مورد پسند الگوریتم نبوده و کیفیت را لازم ندارد.

مولر در ارتباط با الگوریتم پاندا و تصمیم گیری آن برای تعیین کیفیت محتوای سایت صحبت می کند و این بیانگر آن است که گوگل دقیقا میداند سایت شما توسط کدام الگوریتم جریمه شده است .

الگوریتم گوگل در نحو ی ارائه ی موتور جستجو

هر روزه گوگل به بیش از ۱ بیلیون ( یک میلیارد) جستجوی مردم در سراسر جهان شامل ۱۸۱ کشور و ۱۴۶ زبان را پاسخ میدهد.۱۵ درصد از جستجوهایی که هر روز با آن روبرو میشویم را پیش تر ندیده ایم. چنین چیزی را دانش میسر میکند چرا که گوگل برنامه های محاسباتی را خلق می کند به که آن “الگوریتم” میگویند و می تواند به حجم و وسعت بسیار بالایی از درخواستهای جستجو پاسخ گو باشد.تکیه ی موتور جستجوی گوگل بر نبوغ انسانی ، تداوم و همچنین سخت کار کردن است.

جلوگیری از کپی شدن مطالب با کمک گوگل

با حضور الگوریتم گوگل پاندا بود که قدم اصلی در حفظ و مراقبت از حقوق تولیدکنندگان محتوا در اینترنت برداشته شد. سایت های هرزنامه فرستنده (اسپمینگ) جریمه شدند و برگه (فرم) هایی از جانب گوگل در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفت که آنها نیز بتوانند اگر تخلفی از نگاه گوگل جا ماند، گزارش کنند از و طریق گزارش دستی، آن چند درصد جزیی خطا نیز برطرف گردد.

گوگل در این زمینه و در بخش “حقوق خصوصی و حفاظت از حق تکثیر” میگوید :

سیاست حفظ حقوق خصوصی گوگل توضیح میدهد که چگونه از اطلاعات و حریم شخصی شما حفاظت میکند.

با استفاده از سرویسهای ما، می پذیرید که گوگل میتواند از بخشی از اطلاعات شما بر اساس سیاستهای حقوقی اش استفاده کند. ما بر اساس ابزار Act Copyright Millennium Digital. S.U ، پیگیر ادعاهای افرادی که حقوقشان تضییع شده هستیم و در صورت صحت ادعا ، حساب متخلفین را مسدود خواهیم کرد.

ما مالکیت معنوی و حقوقی آنلاین افراد به را رسمیت می شناسیم. اگر شما فکر میکنید که کسی در حال نقض حقوق شماست و قصد اطلاع رسانی را به ما دارید؛ می توانید اطلاعات مورد نظر خود در این باره ما به را گزارش دهید.

لینک طبیعی و غیرطبیعی

به لینک هایی که مدیران سایت برای بهبود بخشیدن به وضعیت ورودی سایت در خود گوگل ایجاد می کنند غیر طببیعی می گویند . مانند لینک های خریداری شده و تبادل لینک . الگوریتم پنگوئن به شدت در حال شناسایی لینک های غیر طبیعی و مصنوعی هست . این سایت ها توسط این الگوریتم متقلب شمرده شده و جریمه می شوند.

 

 

برچسب ها

,

نظرات کاربران


نظرات برای آموزش افزایش سئو (seo) وب سایت, مقالات فناوری و آموزشی | بدون نظر »

کاربر عزیز، لطفاً دیدگاه ارزشمند خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید:

درباره کدنویسان
آکادمی کدنویسان جهت کمک به دانشجویان رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات و همه علاقمندان به طراحی و برنامه نویسی برای ویندوز، وب و موبایل ایجاد شده است.
بیشتر آموزش های سایت کدنویسان، بصورت رایگان ارائه شده است و بعضی بسته های آموزشی تصویری و نیز نرم افزارهای پیاده سازی شده در ازای پرداخت، قابل دانلود هستند.
هر گونه نظر، انتقاد یا پیشنهادی در مورد مطالب یا عملکرد کدنویسان دارید، حتما با ما در میان بگذارید.
نمادهای اعتماد ما


تماس با ما
  • شماره همراه : ۰۹۱۵۱۶۰۴۰۶۸
  • آی دی تلگرام : @mmoha94
  • پست الکترونیکی : mohammadi.sm@gmail.com
  • آدرس پستی : بیرجند، خیابان پیروزی، پیروزی ۹، پلاک ۲۸
کلیه حقوق متعلق به سایت کدنویسان است، انتشار و کپی برداری از مطالب این سایت غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.